Ślubna sesja plenerowa

Ślubna sesja plenerowa

Ślubna sesja plenerowa to szansa na zrobienie unikalnych fotografii, które zostaną świetną pamiątką na całe życie. To ten element reportażu ślubnego, na który czeka Młoda Para i fotograf ślubny. Podczas gdy w czasie ślubu i wesela Młoda Para są zestresowani i zdenerwowani, to podczas sesji plenerowej mogą pracować z fotografem z pełnym relaksem.
W momencie sesji plenerowej nowożeńcy i fotograf wychodzą poza studio. Teren przeprowadzenia sesji plenerowej zależy tylko od fantazji nowożeńców. Mogą to być klasyczne, gustowne fotografie w leśnym zaciszu albo zwariowane fotki z karabinami do paintballu na arenie do rozgrywek. Nie ma żadnych ograniczeń. Najważniejszy jest pomysł. Jeżeli nie posiadamy w głowie jednoznacznej wizji, na wygląd naszej sesji, zapytajmy naszego fotografa. Bardzo często warto zdać się na wiedzę i doświadczenie fotografa, który już prowadził niejedną sesję w różnych warunkach i zna wszystkie ciekawe miejsca w okolicy. Nic nas nie ogranicza, żeby trochę poprzemieszczać się i wykonać fotografie w więcej niż jednej lokalizacji.
Plenerowe zdjęcia powinny też pasować do temperamentu i upodobań nowożeńców. Ważna jest spontaniczności i naturalność.
Często w czasie ślubnego pleneru nowożeńcy decydują się na dawkę szaleństwa. Takie fotografie robi się się zazwyczaj na koniec sesji, ponieważ stroje nie wytrzymują dobrze takiej ekstrawagancji.
Ślubna sesja plenerowa to też znakomita okazja, aby użyć różnych fotograficznych gadżetów – maski, skrzydełka, doczepiane wąsy, kapelusze – ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Powinniśmy spytać, czy nasz fotograf, który będzie reportażystą posiada gadżety i akcesoria do sesji. Oszczędzi nam to kosztów związanych z ich kupnem.

Leave a Reply