Pierwszy taniec weselny

Pierwszy taniec weselny

Pierwszy taniec weselny – kurs tańca

Pierwszy taniec weselny to jeden z najważniejszych punktów programu całego wesela. To tradycja, bez której ciężko sobie wyobrazić udane wesele. Niekiedy jednak para młoda nieszczególnie dobrze czuje się na parkiecie. Rozwiązaniem jest kurs tańca towarzyskiego lub przynajmniej kurs tańca użytkowego. Kurs taki pomoże swobodnie poczuć się na parkiecie, nauczy kilku widowiskowych ruchów i figur, które zrobią wrażenie na gościach oraz pozwoli solidnie wypracować choreografię pierwszego tańca – docenimy to dopiero w stresującej chwili występu w blasku fleszy przed cała swoją rodziną i przyjaciółmi.

Pierwszy taniec weselny – droga do ideału

Aby pierwszy taniec weselny był taki, jak sobie wymarzyliśmy, musimy poświęcić mu trochę czasu i starannie wybrać kurs tańca, na którym będziemy się uczyć.

Niektórym potrzebny jest długi kurs tańca towarzyskiego a dodatkowo indywidualne zajęcia z trenerem. Innych zadowoli krótki kurs tańca użytkowego. Nie ma jednej recepty na to jak często i jak długo powinno się ćwiczyć, żeby pierwszy  taniec weselny wypadł perfekcyjnie. Bo też nie o perfekcję tu chodzi – cóż  tego, że idealnie technicznie  zatańczymy wszystkie figury i nie pomylimy się choćby o takt, jeśli cały taniec będzie przypominał teatrzyk woskowych marionetek z panną młodą liczącą pod nosem scenicznym szeptem poszczególne takty.  Aby dobrze zatańczyć pierwszy weselny taniec, potrzebujemy  do niego swobody i naturalności. Powinniśmy czuć się odprężeni i wyluzowani. To bardzo trudne pod obstrzałem krytycznych spojrzeń babć i cioć, ale nie niemożliwe. Pamiętajmy, że nasi gości przyszli na ślub dla nas i naprawdę nie zauważą, że zamiast obrotu zrobiliśmy pochylenie. 

Warto też starannie wybrać utwór, do którego będziemy tańczyć. Idealnie, żeby to była  ta jedyna „nasza”  piosenka, albo przynajmniej utwór, który wiele znaczy dla naszego związku. Jeśli wybierzemy piosenkę, z którą wiążą się jakieś uczucia i emocje, łatwiej będzie nam do niej zatańczyć nawet przy publiczności. Ciepłe emocje, które poczujemy do piosenki i do siebie same poprowadzą nogi do tańca, nawet jeśli jedno z  pary zapomni sekwencji kroków.

Oryginalny pierwszy taniec można zobaczyć tutaj:

Kurs tańca – jak wybrać?

Dobry instruktor taneczny nauczy nas tak się poruszać w tańcu, żebyśmy podczas pierwszego tańca weselnego swobodnie mogli zamieniać figury. To bardzo ważne, ponieważ w stresie łatwo zgubić krok. Nie bez znaczenia jest też to, że orkiestra grająca utwór wybrany przez nas na pierwszy taniec weselny niejednokrotnie może grać go inaczej niż oryginalny wykonawca, do którego nagrań ćwiczyliśmy z trenerem. Dobry instruktor powinien nas nauczyć zapobiegać takim niespodziankom i dostosowywać układ  do okoliczności.

Wybierając szkołę tańca sprawdźmy dokładnie jej ofertę. Czasem akademia tańca oferuje krótki kurs tańca użytkowego dedykowany specjalnie młodym parom przed weselem. Coraz popularniejsze jest umieszczanie w ofercie specjalnych kursów dedykowanych tylko nauce pierwszego tańca. Nie zawsze są to spotkania indywidualne, ale spotkanie się z innymi parami planującymi ślub w tym samym czasie co my to szansa na zawarcie nowych, wartościowych znajomości.

Leave a Reply